Reklam
Reklam
Yasmin KORKUT

Yasmin KORKUT

[email protected]

Kendini keşfetmeli insan! 

20 Ocak 2022 - 10:10

Kendini keşfeden kişi hayatı keşfeder!
Oysa bu cümle ne kadarda klişe bir cümle değil mi kıymetli okurlarım! 
Hadi gelin birlikte derinine inelim bakalım kendini keşfetmek ne demektir? Bizler yaratıldığımızda Allah herbirimize bir ve birkaç meziyet ile yetenek vermiştir ve tabi birde bunları yöneteceğimiz akıl İhsan eylemiştir. 
Yaşanılası yaşamın içinde o kadar çok  şey oluyor ki bazen neye uğradığımızı şaşırıyoruz çoğu zaman da hayıflanıyoruz başımıza gelenlerden ve gelemeyenlerden. 
Yaşam öykümüz ana rahmine düştüğümüzde yazılmıştır ama alınan tedbirler ve dualarla bir çok şeyin yeri değişebiliyor öykünün içinde işte böyle bir şey kendini keşfetmek yani nefes aldığın zamanın içinde yaşadıklarınla tecrübelendirdiğin yaşamda iç dünyana  dönüp( iç dünyada yolculuktur kendini keşfetmek) meziyetlerinin farkına vardığında ve onlara tutunduğunda yaşam kalitesi denen şey akıl sağlığına ve beden diline güzel yansır çünkü insan kendini keşfettiğinde yani kendini farkettiğinde hayatı anlamlaşır! 
Ne çok yitip giden yaşam var, hemde boşa heba edilen yaşamlar... 
Oysa kendilerini keşfedebilseydiler onlar kimbilir ne kadar faydalı da olabilirdiler topluma ama artık çok geç denilen cümleyi kurmak zorundayım burada! 
Biz bize bakalım ve soralım kendimize; 
“Ben ne kadar kendimi keşfettim, yapabilirliklerimin ne kadar farkındayım?” diye! Aslında büyümek, tecrübe edinmek, başkalaşmak ve olgunlaşmaktır kendini keşfetmek çünkü kendini bilmeyen kendinin farkına varmayanlar kimseye de faydalı olamazlar, elbette ki bu benim gözlemlerim sonucunda vardığım bir öngörüdür yani bilimsel bir açılım değildir ve tartışmaya açıktır! 
Ben diyorum ki : kendini keşfetmek hayatı çözmektir, dönüm noktası ve anlamlandırmaktır yaşamı ! 
Tüm büyük keşifler duygularını düşüncelerinden önde koşturan, kişiler tarafından yapılmıştır diyor C. H. Parkhurst! 
Daha da vakit kaybetmeden sık sık iç dünyanıza dönün ve sorun bakalım sizin keşfedilmeye hazır ne gibi meziyetleriniz ve yetenekleriniz var? 
Ve unutmayınız ki; keşfedeceğiz kabiliyetiniz belki de bu topluma çok faydalı olacaktır! Ertelemeden sorun kendinize ! 
Yeni keşiflerde buluşmak dileğiyle! YASMİN KORKUT

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum