Reklam
Reklam
Yasmin KORKUT

Yasmin KORKUT

[email protected]

İnsanlar ve hayvanlar! 

10 Ocak 2022 - 14:56

Ne kadar benziyoruz esasında birbirimize değil mi hayvanlarla, tabi böyle söyleyince bir garip oluyor insan ama bi düşünsenize ne çok benzerliğimiz var hatta onların bizden daha iyi yönde yetenekleri ve bizden üstün özellikleri var, Şöyle ki; insanlar yaşama merhaba dedikleri andan itibaren hangi işle uğraşırlarsa uğraşsınlar  sevgi denilen duyguya esir olurlar onunla beslenirler ve ona tutkun olup arayıp dururlar! 
Çünkü tüm varlıkları hayata ve birbirine bağlayan en temel duygudur sevgi. 
Yaşama tutunma,koştukça koşma sebebidir aynı zamanda sevgi. 
Bu duyguyu ararken bir çok yanlışlar yapılabiliniyor bazen ders alıyor bazen de fark edilmiyor, yani yaşayarak tecrübe ediyoruz peşine düştüğümüz sevgiyi!Hayvanlarda da böyledir şöyle ki; hayvanların da tek derdi sevilmek arzusudur. Onları bizden ayıran özelliklerden biri “onlar sevdiklerinde asla sizden vazgeçemezler”  ve sizden sadakatlerini hiç esirgemezler! 
Dilleri konuşmaz belki ama beden dillerini çok net ortaya koyarlar ve çok şeyi size anlatırlar siz yeterki duyun, görün! 
Ama insanlar öyle değildir, hadi sınırlandırmayalım bazı insanlar öyle değildir diyelim ve devam edelim, insanlarda durum daha acımasızdır sadakatsizlikleri kadar edepsizlikleride ortadadır yani aradıkları sevgiyi bulurlar birilerinde fakat yetinmezler hep daha fazla hep daha fazla isterler kıymet vermezler elde ettiklerinde “nasılsa benim”diyerek görmezler vede duymazlar buda yetmezmiş gibi kendine hak görürler başka dalları, üstelik bu uğurda konuştukça konuşurlar marifetmiş gibi ve önlerine kim gelirse gelsin ezer geçerler! 
Ama hayvanlar öyle değildir, onlar severler çok severler hele bide sevildiklerinde siz onun için vazgeçilmez olursunuz kimseleri yanınıza yanaştırmazlar! 
Evet onlarında kaybetme duyguları vardır evet onlarda hırçınlaşabilirler sahiplerini koruma adına ama asla sahibine zarar veremezler çünkü tam teslimiyet içindedirler her daim! 
Ben eminim ki bir çok kişi şuan birileri hakkında diyor ki  “ ulan bir hayvan kadar olamadın” bu arada hayvan kelimesi çok vasıflı bir kelimedir lütfen bunu kötü olarak algılamayalım! Siz hangi hayvandan zarar gördünüz? 
Hangi hayvan sizi yanlışa sürükledi? 
Hangi hayvan size hayal kırıklığı yaşattı? 
Bir düşünün lütfen,E hal böyleyken hayvan kelimesine asil varlıklar misyonunu yüklemek çok doğru değil mi? 
Hadi bir sorun bakalım kendinize; ben ne kadar hayvanım? 
Ağzı ve dili olmayan tüm hayvan dostlarımı sadakatlerinden ve sahiplenme duygularından ötürü o güzel yüreklerinden sevgiyle öpüyorum! 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum