Reklam

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'den Trafik Güvenliği Konulu Resim Yarışması ile Toplumsal Farkındalık

Sosyal sorumluluk projeleriyle topluma faydalı ve kalıcı katkılar sağlamayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla 2006 yılından itibaren Trafik Haftası kutlamaları kapsamında Sakarya’daki öğrencilere yönelik resim yarışması düzenliyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'den Trafik Güvenliği Konulu Resim Yarışması ile Toplumsal Farkındalık
10 Mayıs 2023 - 17:03
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir şirket olarak trafik güvenliği konusunda aktif sorumluluk üstleniyor ve trafikte yaşanan problemlerin giderilmesi için, erken yaşlardan itibaren trafik eğitimi konusuna önem verilmesi gerektiğine inanıyor. Özellikle, çocukluk döneminde trafik güvenliği farkındalığının artırılması,  gelecekte bireylerin trafik kurallarına uymayı bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline getirebilmesine katkı sağlıyor. Bu bilinci amaç edinen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2006 yılından beri Sakarya’daki ilkokul ikinci sınıf öğrencilerine yönelik resim yarışmaları düzenliyor.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trafik İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen resim yarışmasında il protokolünün de katıldığı Trafik Haftası kutlama töreninde kazanan 20 öğrenciye ödülleri takdim edildi.

Trafik haftası kutlama törenlerinde Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevheri , İl Emniyet Müdür Yardıcısı Hakan İzmir  ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Şirket Kıdemli Başkan Yardımcısı Kenji Tsuchiya’nın da aralarında bulunduğu İl protokolü, 10 Mayıs Çarşamba  günü Serdivan Trafik Park’ta bir araya geldi. Öğrencilerin yanı sıra birçok davetli, trafik güvenliği konusundaki bilinçlendirici etkinliklere katıldı ve bu önemli konuda toplumsal farkındalık artırıldı.

Şirket Kıdemli Başkan Yardımcısı Kenji Tsuchiya; ‘’Bir araç üreticisi olarak Toyota, trafik güvenliği konusuna son derece önem vermektedir. Trafik kazalarının en önemli nedenlerinden biri yetersiz trafik güvenliği bilincidir. Bu nedenle, trafik eğitiminin erken yaşlardan itibaren verilmesinin gerektiğine inanıyoruz ve özellikle ilkokul öğrencilerine yönelik çalışmalar yaparak, gelecekte daha bilinçli bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, trafik güvenliğinin herkesin ortak sorumluluğu olduğu inancıyla, trafik kazalarını önleme çabalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz,’’ dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum