Reklam
Reklam

Hünerli ellerden muhteşem eserler

‘Hayat boyu öğrenme’ programıyla Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen SAMEK kurslarında bir araya gelen 2 bin 600 kursiyer, eğitimlerde görenleri hayran bırakan sanat eserleri ortaya çıkardı.

Hünerli ellerden muhteşem eserler
10 Mayıs 2023 - 17:00 - Güncelleme: 10 Mayıs 2023 - 17:01
Sakaryalıların yeteneklerini keşfettiği, hazırladıkları ürünleri pazara sunma imkânı bulduğu Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (SAMEK) binlerce kişinin sanat öğrenmesini ve meslek edinmesini sağlıyor. 

44 branşta 2 bin 460 kursiyer
Yaygın eğitimde bir marka haline gelen ve her yaştan vatandaşa eğitim imkânı sunarak yeteneklerini geliştirdiği SAMEK kurslarında 9 merkez ile 9 farklı alan ve 44 branşta 2 bin 460 kursiyer uzman eğiticilerden eğitim alıyor.

El sanatlarından geleneksel sanatlara, mutfak eğitimlerinden dil eğitimlerine ve kişisel gelişimden bilgisayar eğitimlerine kadar çeşitli branşlarda yürütülen eğitim faaliyetleri sayesinde binlerce kişiye hayatın her alanında katma değer üretiyor.

Harika eserler
Kursiyerlerin taleplerini alarak her dönem yeni branşları bünyesine katan SAMEK Kocaali, Karasu, Karaman, Arifiye, Sapanca, Akyazı, Geyve, Ofis Samet Merkezi ve Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi'nde geleneksel ve kültürel sanatların icrasıyla ortaya harika eserler çıkıyor.

Tüm kurslarda aktif eğitimler devam ederken tezgâhın başına geçen sanatkâr adayları çeyiz, takı tasarımı, el nakışı, iğne oyası, kırkyama, makrome, kâğıttan aksesuar tasarımları, keten telkâri konusunda yaptıkları eserlerle görenleri hayran bırakıyor.

İş kapısı aralanıyor
Sanat öğretisi kazanan, meslek sahibi olan kursiyerlerin eserleri eğitim sonunda farklı noktalarda sergileniyor ve ilgili pazara sunuluyor. Ayrıca eser sahipleri kendi oluşturduğu pazarda ürünlerini satışa sunarak gelir elde ediyor. Eğitimler sayesinde binlerce kişi geçimini sağlayabileceği bir işin de kapılarını aralıyor. Kurslara kayıtlar, belirli dönemlerde açılıyor ve Büyükşehir Belediyesi’nin sayfasında ilan ediliyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum