Reklam
Reklam

Okullarda Tarım Seferberliği

Tarımsal üretimi desteklemek, yerli ve millî imkânlar doğrultusunda üretim yapma bilincini oluşturmak ve geliştirmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 23 -26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği, İsmet İnönü İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Okullarda Tarım Seferberliği
03 Haziran 2022 - 16:44
 Bilinçli Üretim ve Tüketim Yolundaki Adımlar

"Hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk" ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, çocuklara gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliği hakkında bilgi vermek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin 2022 yılı teması, "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" olarak belirlendi.

Oyunla Öğrenme

Program dahilinde çeşitli tarımsal işletmelere ve tesislere Sakarya İl Tarım Müdürlüğü ile Adapazarı İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personelleri eşliğinde ziyaret gerçekleştirildi.
 
Adapazarı İlçe Tarım Müdürü Ali Yazıcı ve İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Vedat Köse 'nin de eşlik ettiği etkinlik, öğrencilerin saksılara çiçek dikme, doğal yaşamı yakından tanıma, balık tutma, sütten yapılan ürünlerle ilgili bilgi edinme ve yer aldıkları eğlenceli oyun etkinlikleri sonrasında, Poyrazlar Gölü Tabiat Parkında Sakarya İl Tarım Müdürü Ali Ulvi Özerdem'in katılım sağladığı "Lider Çocuk Tarım Kampı Sertifika Töreni" ile sonlandırıldı.

Öğrencilerimizin Gelişimlerine Tam Destek

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 23 -26 Mayıs tarihlerinde düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliğinin öğrencilerin yaşayarak öğrenme tutum ve davranışlarını geliştirme, onları hayatın içinde tutma ve yaşamlarını şekillendirmeleri  adına çok önemli olduğunu, belirtti.

Bakırtaş, öğrencilerin doğa ile buluşması ve bilinçli bireyler olma yolunda özveride bulunan Sakarya İl Tarım Müdürü Ali Ulvi Özerdem'e, Adapazarı İlçe Tarım Müdürü Ali Yazıcı’ ya, öğretmenleri ve öğrencileri ile etkinliğe destek veren İsmet İnönü İlkokuluna ve Okul Müdürü Vedat Köse’ ye teşekkür ederek “Öğrencilerimizin bilinçli bireyler olması, yaşadığı toprağın ve soluduğu havanın kıymetini bilmesi ve sahip olunan imkânları en iyi şekilde kullanmaları adına destekçileriyiz.” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum